Atrakcje

kulturowe

Atrakcje

Kulturowe

Zarezerwuj

swój pobyt

pełne
wyposażenie

widok
na morze

darrmowy
parking

klimatyzcja
pomieszczeń

możliwość
grillowania

słoneczny
taras

Atrakcje kulturowe i historyczne

Wyspa Čiovo, położona w południowej Chorwacji, oferuje wiele atrakcji kulturowych i historycznych. Warto również podkreślić, że pobyt na wyspie Čiovo umożliwia łatwy dostęp do innych atrakcji historycznych i kulturowych w regionie Dalmacji, takich jak Split czy Park Narodowy Krka.

Klasztor benedyktyński św. Krzysztofa: Ten klasztor, położony w miejscowości Arbanija, datowany jest na XI wiek. Znajduje się tam kościół i klasztor, które są ważnymi zabytkami historycznymi wyspy.

Katedra św. Ławrentego w Trogirze: Choć Trogir to nie bezpośrednio wyspa Čiovo, znajduje się na niej Katedra św. Ławrentego, która jest wpisana na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc historycznych w regionie.

Fort Kamerlengo: Ten średniowieczny fort, zbudowany w XV wieku, znajduje się w Trogirze. To imponujące dzieło architektoniczne i ważna atrakcja historyczna.

Muzeum Miejskie w Trogirze: Muzeum to mieści się w Pałacu Garagnin-Fanfogna i oferuje wystawy dotyczące historii Trogiru i regionu.

Kościół św. Jana Chrzciciela: Ten kościół, położony w samym sercu miasta Trogir, jest jednym z najważniejszych zabytków architektury sakralnej regionu.

Twierdza Nehaj w Trogirze: To kolejna historyczna twierdza w Trogirze, która oferuje wspaniałe widoki na okolicę.

Plaże z widokiem na zabytki
: Wiele plaż na wyspie Čiovo oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale także widoki na historyczne miejsca, takie jak miasto Trogir.

sprawdź również